Во скопско Драчево

Маж си ја бара сопругата

Во Полициската станица Драчево, вчера во 20.30 часот, Д.П. (44) пријавил дека истиот ден од домот во непознат правец се оддалечила неговата сопруга Д.П. (40).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Неопходно е да се допрецизира законот со што би се овозможило одреден дел од финансиски средства да се пренасочат кон делот на општествена одговорност на приредувачите на игри на среќа со цел подобрување на спортската инфраструктура.

повеќе

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе