Маж пронајден починат во сопствениот стан

Во текот на вчерашниот ден во 12:30 часот во полициска станица Гостивар било пријавено дека во сопствениот стан во Гостивар бил пронајден починат С.С.(52) од Гостивар. Смртта била констатирана од доктор од итна медицинска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на ОВР Гостивар, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно системско решение за стабилни финансии на општините кои ќе значат одговорни општини и испорака на квалитетни и ефикасни услуги за граѓаните. 

повеќе

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе