Маж приведен на „Богородица“

Едно лице е приведено рано изутринава на граничниот премин „Богородица“.

„На 05.09.2019 во 03.40 часот на Граничниот премин „Богородица“, при извршена проверка, било констатирано дека З.Р.(67) од с.Вражале, општина Зелениково, се наоѓа на листата со мерка ,,приведи“. З.Р. бил приведен и предаден на полициски службеници за спроведување до Затвор Скопје“, информираат од МВР.

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе