Маж однесен од надојдените води на реката Вардар

Полициски екипи сè уште трагаат по маж кој бил однесен од надојдената вода на Вардар, Инцидентот се случил вчера околу 14.30 часот во село Белештевица, Велешко, на местото викано „Лавчани“, кога при обид со трактор да извлече возило во кое се наоѓала екипа на ЕВН, која отстранувала претходно настанат дефект, од надојдена вода С.Д. и возилото на ЕВН биле однесени кон рeката Вардар.

„При пребарување на околината од страна на полициски службеници од СВР Велес и локалното население, возилото било пронајдено, додека по С.Д. сѐ уште се трага и се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето“, информираат од МВР.

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе