Маж од Куманово приведен за кражба

Полициски службеници од СВР Куманово, вчера во 21.45 часот, го лишиле од слобода И.В. (40) од Куманово. Како што соопшти МВР, тој се сомничи дека претходниот ден извршил кражба во станбен објект на улицата „Народна револуција".

И.В. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Римскиот политичар и филозоф, Марк Тулиј Цицерон, во I век пред н.е. укажал дека „кога немате основа за аргумент, злоставувајте го тој што ве обвинува“.

повеќе

Со појавата не енергетската криза многу земји отстапија од зацртаните планови за намалување на емисиите на стакленички гасови.

повеќе

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе