Маж од Гостивар ја тепал 75-годишната сопруга со тврд предмет

Против 61-годишен гостиварец е поднесена кривична пријава поради сомнение за семејно насилство, соопшти полицијата. На 26.10.2021 во семејната куќа во с.Врапчиште, пријавениот со дрвен предмет ја нападнал неговата 75-годишна сопруга, нанесувајќи ѝ повреда.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар има поднесено кривична пријава против А.Р.(61) од с.Врапчиште, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,телесна повреда при вршење на семејно насилство".

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе