Маж од Гостивар ја тепал 75-годишната сопруга со тврд предмет

Против 61-годишен гостиварец е поднесена кривична пријава поради сомнение за семејно насилство, соопшти полицијата. На 26.10.2021 во семејната куќа во с.Врапчиште, пријавениот со дрвен предмет ја нападнал неговата 75-годишна сопруга, нанесувајќи ѝ повреда.

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар има поднесено кривична пријава против А.Р.(61) од с.Врапчиште, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,телесна повреда при вршење на семејно насилство".

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе