Од три непознати лица

Маж нападнат во кафеана на Кеј, насилниците му скршиле заб

Вчеравечер во 22 часот Ш.С. (43) пријавил дека истиот ден околу 21.45 часот во угостителски објект на ул. „Кеј 13 Ноември" бил физички нападнат од три непознати лица.

Четириесет и тригодишниот Ш.С.  бил нападнат со повеќе удари со тупаници по лицето и телото. Притоа тој се здобил со видливи повреди на главата и скршен заб на горната вилица.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, велат од полицијата. 

На Водно навистина не му треба сега и жичарница нова да се гради.

повеќе

Неконтролираниот политички развој, кој создаде пет парламентарни партии на етничките Албанци, ја прави нестабилна политичката ситуација не само кај aлбанскиот блок, туку и на ниво на државата. 

повеќе

Програмата за реформа на управувањето со јавните финансии 2018-2021 се носи во екс-пост заробена држава каде тензиите помеѓу администрацијата, економските агенти, клиентите и општеството се големи.

повеќе