Маж нападнат на автобуска постојка во Петровец

Вчера во 16:22 часот во СВР Скопје, 49-годишниот Т.Д. од село Петровец, скопско, пријавил дека околу 08:00 часот на автобуска постојка во село Петровец бил нападнат со метален предмет од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе

За помалку од еден месец по олеснувањето на рестриктивните мерки, Косово се соочува со нагло зголемување на бројот на случаи со ковид-19, 

повеќе