Маж нападнал полицајци и болничкото обезбедување во Психијатриската болница Бардовци

Полицајци и болничко обезбедување во Психијатриската болница во Бардовци биле нападнати од страна на пациент.

„Вчера во 18:50 часот при дадена полициска асистенција на службата за итна медицинска помош за спровод на лицето, 37-годишниот М.И. од Скопје, во Психијатриска болница-Бардовци, тој физички ги нападнал полициските службеници и болничкото обезбедување. Лицето е спроведено во болницата“, информираат од МВР.

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе