Во Гевгелија

Маж најден мртов во стан

Ноќеска 35-годишник е најден починат во стан во Гевгелија.

Според полицијата околу 4.30 часот во стан на ул. „Булевар Гевгелија“ бил пронајден почина 35-годишниот  Р.А..

Полицијата извршила увид, а по наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено за обдукција.  

Владите постојано ги повторуваат истите грешки. Тие го сметаат долгот како предност за долгорочен раст, наместо она што тој всушност е: тежок товар и извор на масивни долгорочни ризици.

повеќе

Гостиварскиот градоначалник од сограѓаните побара да бидат потолерантни кон однесувањето на печалбарите.

повеќе

Дента кога македонската делегација беше на пат за Нивици, Заев со себе требаше да понесе еден венец.

повеќе