Во Битола

Маж ја застрелал сопругата, па се самоубил

Маж и жена попладнево се пронајдени починати во стан во Битола. Од МВР информираат дека станува збор за убиство и самоубиство.

„Околу 14.15 часот во СВР-Битола било пријавено дека на ул. Климент Охридски С.Ѓ. по претходна меѓусебна расправија, извршил убиство на неговата сопруга М.Ѓ. пукајќи со пиштол „ЦЗ“ 7,62, по што извршил самоубиство. Засега, се уште не е познат мотивот за тешкото убиство“, информираат од МВР.

Луѓето можете и ги задржите во сопствената земја - ако им е добро.

повеќе

ЕУ треба принципиелно да реагира на отворениот национал-шовинизам на бугарскиот парламент, се вели во отвореното писмо на македонски академици и професори до европретставниците во Македонија.

повеќе

Нашиот процес на преговори многу веројатно ќе биде предмет на уште построги критериуми и мониторинг имајќи ги предвид искуствата на земјите кои во моментот преговараат. 

повеќе