Маж истепал дете во скопско Трубарево

Вчера во 13.00 часот во СВР Скопје, Д.Т.(42) од с.Трубарево, скопско, пријавил дека на 30.09.2020 околу 17.00 часот во с.Трубарево неговиот малолетен син бил физички нападнат од С.Ѓ.(42) од с.Јурумлери, скопско.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир, информираат од МВР.

Каракачанов: На Бугаринот паметот му доаѓа следниот ден...

повеќе

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе