Маж истепал дете пред болница во Ѓорче Петров

Вчера околу 18.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред болница на подрачје на Ѓорче Петров, Д.А.(55) од Скопје физички нападнал малолетник, информираат од МВР.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир, информираат од МВР.

Алчноста за максимизирање на површината на градење ја помина „црвената линија“. Градот полека ја сече гранката на која седи.

повеќе

Пристигна барањето од етничкиот албански фактор во политиката за тоа да има промена во химната, знамето и грбот на државата.

повеќе

Доколку најмоќните луѓе во земјата (вклучително и претседателот Милановиќ) не престанат со вербалните напади и притисоци врз новинари и медиуми, се плашам дека Хрватска ќе појде по стапките на Унгарија, Полска и Словенија во однос на (не)слободата на медиумите, што секако не е европски, туку автократски пат.

повеќе