Маж и жена во Лептокарија со сатар бркаат човек (ФОТО)

Корисници на социјалната мрежа „Фејсбук" денеска споделија видеа од инцидент кој се одвивал во скопскиот трговски центар „Лептокарија".

Најпрвин дошло до вербална расправија помеѓу неколку лица кои биле незадоволни од високата наплатена сметка во ресторанот во кој седеле. По расправијата дошло до бркотница. Случајот е пријавен и се расчистува, велат од полицијата.

Видеото е преземено од Фејсбук

Сега, кога нашата држава ја предводат анационални лидери, кога супериорната бугарска власт смрди од агресивен национализам, ќе биде тешко да се изгради цврсто пријателство.

повеќе

Иако Буџетот 2020 е популистички, сепак со цврстите ставови за отфрлање на субвенциите за возила и за промена на даночната политика на СДСМ, како и во идејата за понатамошно отворање на Министерството за финансии се наѕира дека Ангеловска знае што прави.

повеќе

Да се стави точка на великобугарскиот шовинизам е насловот позајмен од едно писмо напишано во јули 1946 година од Илинденската организација до Владата на слободна Македонија.

повеќе