Маж и жена каснати од кучиња скитници

Вчера во 19.00 часот во полициската станица Центар, Т.С.(70) од Скопје пријавила дека на бул.„Свети Климент Охридски“ била касната од куче скитник во пределот на левата нога.

„Исто така вчера во полициската станица Карпош, Л.Д.(61) од Скопје пријавил дека на бул.„Илинден“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната рака“, информираат од МВР.

САД остануваат најмоќната држава во светот, но францускиот претседател Макрон прави сѐ да стане своевиден „пандан“ на претседателот на САД.

повеќе

Сега, кога нашата држава ја предводат анационални лидери, кога супериорната бугарска власт смрди од агресивен национализам, ќе биде тешко да се изгради цврсто пријателство.

повеќе

Иако Буџетот 2020 е популистички, сепак со цврстите ставови за отфрлање на субвенциите за возила и за промена на даночната политика на СДСМ, како и во идејата за понатамошно отворање на Министерството за финансии се наѕира дека Ангеловска знае што прави.

повеќе