Maж и девојка каснати од куче скитник

Вчера во полициската станица Чаир, В.М.(26) од Скопје пријавила дека на ул.„30" во населбата Радишани била касната од куче скитник во пределот на десната потколеница.

„Исто така вчера во 10.00 часот во полициска станица Гази Баба, Т.П.(63) од Скопје пријавил дека на ул.„Париска комуна" бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница“, информираат од МВР.

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе