Маска не носеле 449 лица, 15 го прекршиле полицискиот час

Вкупно 449 прекршувања на мерката за носење лична заштита на лице се регистрирани во текот на изминатото деноноќие на територијата на целата држава, а 15 лица не ја почитувале забраната за движење во периодот од 23 часот синоќа до 05 часот утринава, информира МВР.

Министерството за внатрешни работи истовремено апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за спречување на ширењето на ковид-19.

Законот за високо образование јасно и прецизно ја пропишува постапката за избор во наставно-научни и соработнички звања на високообразовните институции во нашата држава-Македонија.

повеќе

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе