Малолетно девојче тешко повредено по удар од автомобил

Малолетно девојче од Штип се здобило со тешки телесни повреди откако било прегазено од автомобил. Сообраќајката се случила вчера во 17.20 часот на ул.„Пиринска“ во Штип кога патничко моторно возило фолксваген голф со штипски регистарски ознаки, управувано од Н.Р. (51) од Штип, удрило во малолетен пешак од Штип.

По незгодата, малолетничката била пренесена во Клиничка болница Штип, каде и биле констатирани тешки телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Штип.

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе

Размислуваме како можеме да ја заштедиме и заштитиме водата, но само додека немаме вода!

повеќе