Малолетно девојче повредено со тврд предмет кај „Скендер бег“

Денеска во 2.50 часот во полициската станица Бит Пазар, Б.Ш. пријавила дека нејзината малолетна ќерка била повредена на плоштадот „Скендер бег“. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

„Б.Ш. од Скопје пријавила дека на 13 август околу 23 часот на плоштад Скендер бег, едно лице фрлило со тврд предмет којшто ја погодил нејзината малолетна ќерка", информираат од МВР.

 

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе