Во Тетово

Малолетно девојче било силувано од возрасен маж

Вчера 21:00 часот во СВР Тетово, жител на Тетово пријавил дека претходниот ден околу 22:00 часот едно лице на возраст од околу 40 години извршило обљуба врз малолетната ќерка на неговата сопруга.

Во координација со јавен обвинител се преземаат мерки за расчистување на случајот - информира МВР.

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе

Благодарејќи на коронавирусот, граѓаните го видоа вистинското лице на  оваа натприродна организација, наречена државна администрација. Алчна, себична, несолидарна, нечувствителна.

повеќе