Малолетник тешко повреден во Трубарево

Малолетен пешак е тешко повреден откако во него удрило патничко моторно возило ауди, соопшти полицијата. Несреќата се случила вчера на улицата „3" во скопското село Трубарево, а била пријавена попладнето околу 18.00 часот. Аудито имало скопски регистарски ознаки и го управувал скопјанецот С.Ј. (28). 

Според МВР, малолетникот е пренесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ каде му се констатирани повредите.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе