Собраќајката е пријавена по два дена

Малолетник тешко повреден откако во него удрил автомобил

Утрово во полициска станица било пријавено дека во попладневните часови на 7 април на улицата „Македонско-косовска бригада" автомобил „опел зафира", со скопски регистарски ознаки, удрил во малолетен пешак. Иако сообраќајката се случила во вторникот, од МВР соопштуваат дека е пријавена денес, во утринските часови. 

Според пријавата, возилото било управувано од 30-годишник од Скопје со иницијали Б.Б., a oд ударот малолетникот се здобил со тешки повреди и бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски" за укажување на лекарска помош.

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе

Како да разликуваш дали „Македонец” означува етничка припадност или државјанство? Според потребата на моментот!

повеќе