Тешка сообраќајка

Малолетник со мотор усмрти жена од Охрид

Малолетен мотоциклист прегазил жена во Охрид која била пренесена во болница, но поради тешките повреди починала. Возачот на мопедот се здобил со телесни повреди, констатирани во болницата „Св.Еразмо". Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Охрид.

„На 17.08.2020 во 20.00 часот било пријавено дека во Охрид на ул.„Ристо Чадо" мопед „лонгија", со охридски регистарски ознаки, управуван од 17-годишник од Охрид, удрил во пешакот Б.Ѓ.(68) од Охрид. Б.Ѓ. била пренесена во Општата болница Охрид, каде им подлегнала на повредите", соопштуваат од полиција.

На светов има доволно место и за доктори и за антиваксери, и за научници и инженери, како и за рамноземјани и антимаскери, за уметници и фантазери.

повеќе

Во Законот кој е предложен воопшто не се цели на попишување на реалната состојба на терен, туку се цели на попишување на сите возможни граѓани заради задоволување на политички цели.

повеќе

Веќе е јасно дека светот никогаш нема да биде ист по завршувањето на пандемијата и дека последиците ќе креираат нови образовни можности.

повеќе