Малолетник нападнат од родителите на неговиот другар поради расправија

Вчера во 16.00 часот во СВР Скопје, М.Т.(36) од Скопје пријавила дека на 16.07.2022 околу 19.30 часот на подрачјето на Аеродром, нејзиниот малолетен син, бил нападнат.

Тој по претходна расправија со неговиот малолетен другар, бил физички нападнат од Б.А. и Е.А., родители на другарот.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе

Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд во државата.

повеќе

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе