МВР билтен

Малолетник нападнал полицаец откако бил пријавен дека допирал 24-годишна жена

Малолетник нападнал полицаец кој бил на службена должност. 

Во текот на вчерашниот ден во 14.00 часот, по преземени мерки и активности, во Полициската станица Струмица од слобода бил лишен малолетник од село Просениково, кој на 22.01.2020. во 22.45 часот физички нападнал полициски службеник кој вршел службени дејствија по претходна пријава од 24-годишна жена дека ја допирал по телото.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Минхенската безбедносна конференција, која со децении служеше како силен симбол на силата на западното сојузништво, оваа година покажа дека јазот меѓу сојузниците е поголем од кога и да е.

повеќе

Време е да се почне да се размислува што може да значи тоа.

повеќе

Која е логиката на Заев и СДСМ со вчерашниот протест што од сега се гледа дека ќе им биде и наративот за целата кампања?!

повеќе