Малолетник крадел во продавница

Вчера околу 21.00 часот од полициски службеници од Единицата за интерветна полиција при СВР Скопје бил лишен од слобода малолетник од Скопје поради тоа што претходно во продавница во ГТЦ сторил кривично дело „тешка кражба на дрзок начин".

Од страна на полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар во координација со јавен обвинител бил извршен службен разговор со малолетникот во присуство на родител и бранител.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе