МВР

Малолетник ја пронашол својата баба почината во бањата

Вчера попладне малолетник во Скопје ја пронашол својата баба почината и со повреда на главата во бањата.

Според пријавеното вчера околу 18.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во бања во куќа на ул.„Лука Геров“ во Скопје, 17 - годишник ја пронашол почината, со повреда на главата, неговата баба Е.Т.(81). Од лекар била констатирана смрт.

Увид на местото на настанот извршила екипа на СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител телото на починатата е дадено на обдукција. 

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе