Малолетници украле „голф“ па направиле сообраќајка

Малолетници украле автомобил марка „фолксваген голф" за малку потоа со автомобилот да направат сообраќајна несреќа. Полицијата така го пронајде „голфот“ и му го врати на сопственикот.

На 20 ноември околу 12.35 часот во тетовско Сиричино, полициски службеници на СВР Тетово лишиле од слобода двајца малолетници од Тетово затоа што претходно противправно одзеле патничко моторно возило „фолксваген голф", со тетовски регистарски ознаки, кое било паркирано на улица „Борис Кидрич" во Тетово, а со кое нешто подоцна предизвикале сообраќајна незгода, информираат од МВР.

Возилото било пронајдено и вратено на сопственикот М.В.(51) од Тетово. По целосно документирање на случајот ќе следуваат соодветни поднесоци, велат од МВР.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе