Малолетници се тепале во угостителски објект во скопски Сарај

Вчера во 20:20 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред угостителски објект во село Сарај, скопско, поради меѓусебно недоразбирање и нетрпение, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу 16 и 17 годишни малолетници од с.Грчец, скопско, од една страна и Ј.Л.(35), Б.Л.(18) и 17 годишен малолетник, сите од с.Грчец и 17 годишен малолетник од с.Глумово, скопско, од друга страна.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 став 3 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе