Mалолетници нападнати во Скопје

Денес во 00.30 часот С.Ј.(42) од Скопје пријавила дека на 09.08.2020 околу 23.00 часот на ул.„Народен фронт" нејзиниот 16-годишен син бил физички нападнат од В.Г. и уште неколку лица. Се работи на расчистување на случајот.

„Вчера во 03.50 часот И.С.(44) од Скопје пријавил дека на 09.08.2020 околу 23.40 часот на ул.„Народен фронт" неговиот 17-годишен син бил физички нападнат од едно непознато лице. Се работи на расчистување на случајот“, информираат од МВР.

Десензитивизацијата на Американците кон вртоглаво зголемениот број на жртви во пандемијата ја оправдува познатата опсервација на Јосеф Сталин: „Една смрт е трагедија; еден милион е статистика “. 

повеќе

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе