Малолетничка со велосипед тешко повредена откако ја удрил автомобил

Патничко возило „Даеву" управувано од 22-годишен жител на скопски Љубин синоќа удрило во велосипед управуван од малолетничка, која поради здобиените повреди е префрлена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, велат од МВР. 

Синоќа во 19.20 чaсот на крстосницата од ул.„1" и ул.„5" во с.Љубин, скопско, патничко возио „даеву", со скопски регистарски ознаки, управувано од А.К.(22) од с.Љубин, удрило во велосипед управуван од малолетничка од с.Сарај, скопско.

Во незгодата таа се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза".

Полицијата извршила увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје. 

Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно системско решение за стабилни финансии на општините кои ќе значат одговорни општини и испорака на квалитетни и ефикасни услуги за граѓаните. 

повеќе

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе

Граѓани, бегалци, мигранти, веќе не ни е важно – се чини дека никој не гледа светла иднина за себе во Албанија.

повеќе