Малолетничка од Косово исчезна во Скопје

Вчера во 09:30 часот во полициското одделение Шуто Оризари, А.Ш.(41) од Косово, со привремен престој во Скопје, пријавила дека од семејниот дом на ул.„Овчеполска“ се оддалечила нејзината ќерка.

„Станува збор за А.Р.(17) од Косово, со привремен престој во Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето“, информираат од МВР.

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе

Најголемата закана од оружје засновано на ВИ не доаѓа од поединечни земји. Заканата ќе дојде од недржавни актери.

повеќе