Maлолетна скопјанка сексуално нападната од три лица на игралиште

Три лица извршиле полови дејствија врз малолетно девојче од Скопје, соопшти МВР.

Ноќва околу 02.00 часот во полициска станица, 43-годишен маж од Скопје пријавил дека во првата половина на февруари 2019 во близина на игралиште во село во Скопје три лица, со кои се познавала, извршиле други полови дејствија над неговата малолетна ќерка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе

Оваа појава почнува да претставува сериозна закана за учениците, но и грижа за родителите и наставниците.

повеќе

Пробацијата претставува клучна новина во реформата на нашиот пенитенцијарен и казненоправен систем и приоритетна цел на владината политика.

повеќе