Mалолетен скопјанец прободен со остар предмет на концерт во Охрид

Од СВР Охрид информираат дека вчера, во 01.30 часот, на Спортско рекреативниот центар „Билјанини извори“, за време на одржување на концерт, забележано е повредено лице кое веднаш било префрлено во Општа болница Охрид.

„По преземени мерки констатирано е дека се работи за 17 годишно лице од Скопје со евидентирани повреди од остар предмет“, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расветлување на настанот.

 

 

За жал во овие тешки времиња некои политичари се занимаваат и со вируски патриотизам: на корона не сме се обратиле мултилингвално.

повеќе

Кога кризата со коронавирусот ќе заврши, светот повеќе нема да биде ист, концептот на неолиберализмот ќе биде редизајниран.

повеќе

Благодарејќи на коронавирусот, граѓаните го видоа вистинското лице на  оваа натприродна организација, наречена државна администрација. Алчна, себична, несолидарна, нечувствителна.

повеќе