Mалолетен скопјанец прободен со остар предмет на концерт во Охрид

Од СВР Охрид информираат дека вчера, во 01.30 часот, на Спортско рекреативниот центар „Билјанини извори“, за време на одржување на концерт, забележано е повредено лице кое веднаш било префрлено во Општа болница Охрид.

„По преземени мерки констатирано е дека се работи за 17 годишно лице од Скопје со евидентирани повреди од остар предмет“, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расветлување на настанот.

 

 

Овозможувањето континуитет на стопанството треба да биде на прво место во агендата на Владата, бидејќи закрепнувањето на економијата ќе дојде токму од приватниот сектор.

повеќе

Светот првично се соочи со кризата предизвикана од коронавирусот на некоординиран начин, при што огромен број држави едноставно ги игнорираа предупредувањата и настапуваа самостојно.

повеќе

Пандемијата на коронавирусот која го зафати целиот свет, не само што има огромно влијание врз јавното здравство, општеството и економијата како целина, туку предизвика пустош и во спортот.

повеќе