Малолетен пешак тешко повреден по удар од автомобил кај скопско Јурумлери

Малолетен пешак вчера бил тешко повреден откако во него удрило возилo марка мерцедес. 

„Вчера во 19.10 часот било пријавено дека на ул.„5" во с.Јурумлери, скопско, патничко возило „мерцедес", со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Е.(38) од с.Долно Количани, скопско, удрило во малолетен пешак од с.Јурумлери. Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски", велат од МВР. 

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе