Мајка и нејзините синови нападнати во скопско Волково

Вчера во 20.40 часот во СВР Скопје, Г.М.(46) од с.Волково, скопско, пријавила дека околу 17:15 часот во с.Волково, во двор од нивната семејна куќа, со нож им биле упатувани закани на неа и нејзините двајца синови, Л.М.(18) и 17-годишен малолетник, по што малолетникот бил физички нападнат од едно лице кое било заедно со Р.С. од с.Волково.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе