Ловџија во демирхисарско ранет од друг ловџија

54-годишниот ловџија М.Р. од демирхисарското село Обедник вчера бил донесен во Здравствениот дом во Демир Хисар о повреда на лева надколеница предизвикана за време на лов. Тој кажал дека со повредата се здобил во с.Обедник на место викано „Локва“ при испукување на куршум од ловна пушка од страна на С. Ѓ. (52) од с.Обедник.

Извршен е увид по овластување на јавен обвинител и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

Кој беше против осудата на комунизмот. За работите да станат појасни.

повеќе

Со потпишувањето на Преспанскиот договор се чинеше дека се отстрани единствената пречка за македонската интеграција во ЕУ и НАТО.

повеќе

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе