Ловџија повреден од експлозивна направа во прилепско

С.Б.(65) од сeло Обршани вчера бил донесен во повреди во Градската општа болница Прилеп. Од болницата случајот го пријавиле во полиција.

„Според пријавеното од страна на Ж.П. од с.Обршани и Д.Ш. од Прилеп, околу 12.00 часот, додека биле на лов покрај брегот на Црна Река, С.Б. бил повреден од експлозивна направа“, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

И покрај тврдењата на американскиот претседател Доналд Трамп, американската разузнавачка заедница веќе долго време ја смета појавата на пандемии како една од најголемите закани.

повеќе

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе