Кочанско

Љубовник барал 15 илјади евра од својата партнерка за да не објави компромитирачко видео

ОВР Кочани поднесе кривична пријава против И.З. (26) од с.Чешиново, Кочанско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело уцена.

„Пријавениот од средината на јуни 2021 до 18.07.2021, ја уценувал оштетената жителка на Кочани, со која бил во љубовна врска, дека ќе објави нејзини фотографии и видеозапис со компромитирачка содржина доколку не му даде 15.000 евра“, информираат од МВР.  

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе

Насловот асоцира и на резултатите од изборите, кои, кога ќе излезе оваа колумна, ќе бидат познати, иако најретко споменуван збор во кампањата беше зборот ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЈА, кој е единствен начин за остварување на сите „големи“ ветувања што ги слушнавме изминативе две недели.

повеќе