Кумановец тешко повреден во сообраќајка

Мотоциклист со тешки повреди бил пренесен на Клиника откако се судрил со автомобил на патот Тетово- Скопје. Во незгодата, со повреди се здобил мотоциклистот, по што бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза" Скопје за укажување на лекарска помош" соопштуваат од МВР. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Тетово.

На 12.07.2020 во 19.10 часот било пријавено дека на автопатот Тетово - Скопје, после наплатната станица Желино, се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „хонда", со кумановски регистарски ознаки, управуван од Т.К.(51) од Куманово и патничко возило „фолксваген пасат", со скопски регистарски ознаки, управувано од П.П.(24) од Скопје.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе