Кумановец пронашол бомба во неговиот двор

Кумановец синоќа пријавил во полиција дека пронашол рачна бомба во неговиот двор.

Во СВР Куманово синоќа во 19,15 часот Т.В.(44) од Куманово пријавил дека во дворот од неговата куќа пронашол рачна бомба М-50 од Втората светска војна.

Од стручно лице од ДЗС-Куманово, информираат од МВР, експлозивната направа била подигната за понатамошна постапка.

Плаќањето на вработените на час наместо месечно помага да се зголеми нивната плата со тоа што ќе се вреднува работното време поефикасно.

повеќе

Нема пазар доколку нема информации. Дајте ги информациите за пазарот на грозје.

повеќе