Кумановец починал на работното место во Скопје

Вчера во 16.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во фирма на ул.„Перо Наков“ во Скопје на А.С.(53) од Куманово, вработен во фирмата, му се слошило и паднал во бессознание.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство, а увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

Македонија спаѓа во групата држави во кои се преземени ригорозни ограничувања на човековите права заради справување со коронавирусот. 

повеќе

Даночните затајувачи сѐ почесто се мали фирми, кои сѐ потешко се следат.

повеќе

Повлекувањето на Обединетото кралство од ЕУ (Брегзит) е правен потфат без преседан во историјата на правото.

повеќе