Кумановец осомничен за кражби во куќа и деловни објекти

Полициски службеници од СВР Куманово, вчера го лишиле од слобода М.Б.(25) од Мароко, поради сомнеж дека истиот ден извршил кражби во три деловни објекти и една семејна куќа, од каде одзел повеќе предмети и пари. 

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи украденото било пронајдено и вратено на сопствениците, а лицето е приведено во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе