Kумановец нападнат во Скопје од три непознати лица

Во СВР Скопје во 01:10 часот Д.П. (23) од Куманово пријавил дека околу 00:05 часот на ул.„Кеј Димитар Влахов", во близина на МКЦ, бил физички нападнат од три непознати лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе