Поднесена кривична пријава

Кумановец фатен со дрога

СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.Т.(19) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори".

„На 6-ти месецов во Куманово полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана и амфетамини“, соопштуваат од МВР.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе