Кумановци се степале на бензинска

Ноќеска околу 4 часот во СВР Куманово било пријавено дека на бензинска пумпа на автопат Табановце дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Т.А.(37) и Д.А(39) и двајцата од Куманово. 

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе