Кучиња скитници напаѓаат во центарот на Скопје

Вчера во 10:25 часот во полициската станица Центар, Д.К.(47) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 08:00 часот на Кеј „13-ти Ноември" бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.

Исто така, во 17:00 часот вчера во полициската станица Центар, П.Д.(69) од Скопје пријавил дека на плоштад „Македонија“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.

Најголемиот предизвик на секоја земја е развојот и одржувањето на здрава популација.

повеќе

Албанија и Северна Македонија уште ќе чекаат, една година откако блокот рече дека имаат шанси за разговори за членство, вели Политико.

повеќе

Ништо не ме научи повеќе за моите родители, а и за мене, од храната што тие ја обожаваа откако избегаа од Босна.

повеќе