Кучиња скитници каснаа маж и жена во Скопје

Вчера во 17,30 часот во полициската станица Центар Ж.Б.(49) од Скопје пријави дека на Кеј „13-ти Ноември" бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.

Вчера исто така во 10,30 часот во полициската станица Гази Баба С.Ѓ.(34) од Скопје пријавила дека на улицата „Јани Лукроски“ била касната од куче скитник во пределот на десната нога.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе